Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 2019.11.17

     Przeżywane obchody Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej mają na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim. Na stolikach są wyłożone ulotki informujące o akcji niesienia pomocy dla domu samotnej matki w Żaganiu, który objęty jest opieką przez Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo. Dzisiaj ministranci, młodzież i Dzieci Maryi zapraszają po raz pierwszy w naszej parafii na kiermasz „Książki przeczytanej”.  Kiermasz odbywa się od godz. 8.30 – 13.00 na placu przed kościołem. Dzisiaj o godz. 17.30 zakończymy tegoroczną modlitwę wypominkową.  Jednocześnie pragniemy podziękować za ofiary złożone przy tej okazji.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek bł. Karolinę Kózkównę, we wtorek bł. Salomeę, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie NMP, a w piątek św. Cecylię.
  2. W ramach obchodów patronki muzyki kościelnej św. Cecylii, zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. odprawioną w języku łacińskim, połączoną z chorałem gregoriańskim. Głównym Celebransem będzie prof. Robert Tyrała.
  3. Zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.  Codziennie o godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja w ciszy.  Na zakończenie zostanie odmówiona litania do św. Jana Pawła II oraz tradycyjne modlitwy przypisane do poszczególnych dni w naszej parafii.
  4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 w pomieszczeniach dolnego kościoła, odbędzie się spotkanie dla młodzieży  przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii .
  6. Zachęcamy Parafian do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. A w nadchodzącym tygodniu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.