Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie: XXVIII niedziela zwykła

     „Wstańcie, chodźmy” to hasło i myśl przewodnia 19 Dnia Papieskiego obchodzonego dzisiaj  w naszej Ojczyźnie. Wdzięczni Bogu za dar św. Jana Pawła II  pragniemy być wierni jego nauczaniu i świadectwu życia,  które nam pozostawił. Dzisiaj zbierane są do puszek ofiary na fundację papieską,  wspierającą w nauce młodzież i dzieci z ubogich rodzin. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.                      

  1. W dniu jutrzejszym swoje święto przeżywają nauczyciele , wychowawcy i pracownicy oświaty.  Chcemy wszystkim wyrazić naszą wdzięczność za trud i poświęcenie jakie ofiarują swoim wychowankom.  W szczególny sposób pragniemy o nich pamiętać podczas wieczornej modlitwy różańcowej.
  2. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską – to także dzień w którym wspominamy 41 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, a w piątek św. Łukasza Ewangelistę – patrona służby zdrowia.
  3. W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych słowa zachęty skierują do nas przedstawiciele Oazy Rodzin. Bardzo pragniemy aby także w naszej parafii powstały kręgi małżeńskie, które w swoim życiu kierują się duchowością oazową.
  4. W niedzielę 27 października po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  5. Zachęcamy Parafian do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w nauce i pracy.