Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpastrskie: XXVII Niedziela Zwykła – 6.10.2019r.

Przez cały październik jest obchodzony w Kościele miesiąc misyjny.  Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, zachęcamy Parafian do modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji Synodu Biskupów który w dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Rzymie.   W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiany codziennie o godz. 17.30. Dzieci komunijne zapraszamy z rodzicami w środy, a w czwartki młodzież,  przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.                                   

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek NMP Różańcową, a w środę bł. Wincentego Kadłubka.
  2. We wtorek 8 października po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
  3. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywali 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Biskupi w swoim liście zachęcają nas do odkrywania w sobie „wyobraźni miłosierdzia” o którą nas prosił św. Jan Paweł II. Wzorem lat ubiegłych, przy wyjściu z kościoła zostaną zebrane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na edukację młodzieży z ubogich rodzin.
  4. Zachęcamy Parafian do lektury prasy katolickiej która jest dostępna w naszym kościele. Wszystkim życzymy opieki Niepokalanej i Bożego błogosławieństwa w nauce i pracy.
  5. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Jadwigę Cieślak z Rydla.