Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV niedziela zwykła – Uroczystość Odpustowa

W  uroczystym dniu patronalnego Święta, wypraszamy wszystkim Parafianom i Gościom obfitości łask Bożych i orędownictwa bł. Anieli Salawy. Słowa serdecznej wdzięczności kierujemy pod adresem pracowników kościelnych , członków grup apostolskich i modlitewnych, kapłanów aktualnie i w przeszłości pracujących w naszej parafii i wszystkich wiernych troszczących się o swoją Świątynię. Modlitwą i wdzięczną pamięcią ogarniamy także wszystkich zmarłych, a w szczególności śp. ks. Jana Kowalika – budowniczego naszego kościoła. 

W dniu dzisiejszym Nieszpory o godz. 17.30.                                     

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa, w środę św. Stanisława Kostkę – patrona Polski i młodzieży, a w sobotę św. Mateusza Ewangelistę.
  2. Pragniemy serdecznie zaprosić dziewczynki i chłopców do Wspólnoty Ministrantów i Dzieci Maryi działającej przy naszej parafii. Zapisy w każdą niedzielę po Mszach św. w zakrystii. Natomiast w najbliższy piątek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla ministrantów, lektorów i Młodzieży Maryjnej.
  3. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci klas III przed Uroczystością I Komunii św., odbędzie się przyszłą w nadzielę  po Mszy św. o godz. 10.30. Także od przyszłej niedzieli zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi na Mszę św. o godz. 11.00  do dolnego kościoła.
  4. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Aleksander Dudek z  Kijowskiej.