Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII. zwykła – 30.06.2019.

Wprowadzenie:

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – przypomina nam dziś św. Paweł. Wolność to życie w prawdzie, zgodnie z Bożymi przykazaniami, w codziennej relacji z Jezusem. I o to się modlimy, kiedy przychodzimy na Mszę św. Prosimy Boga, żeby nas ochraniał przed zbłądzeniem, przed byciem niewolnikiem. Pamiętajmy o naszym życiu duchowym i trwajmy przy Bogu każdego dnia, a będziemy na drodze do królestwa Bożego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: ostatnie już nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Wincentyńskiemu Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, feretrony i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Rodziców i dzieci, zwłaszcza dziewczynek sypiących kwiatki i chłopców dzwoniących oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – Nowenna do Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. *W środę – święto Św. Tomasza, Apostoła. Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 17.00 do 18.00. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Obchodzić będziemy w czwartek święto w rocznicę poświecenia Bazylik Metropolitalnej w Krakowie. Jak zwykle w pierwszy czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *Sobota – liturgiczne wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; jak zwykle w pierwszą sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – zapraszamy serdecznie!
  4. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę – w ramach Pielgrzymki Stowarzyszenia Cudownego Medalika – wyjazd w sobotę, 27. lipca o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Jak zwykle polecamy i zachęcamy do sięgania i lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Wyjeżdżającym na wakacje: dobrego wypoczynku, bezpiecznej drogi i bliskości z Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię.

 

Niech w naszych codziennych wyborach umacnia nas błogosławieństwo Boże.