Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII. zwykła – 23.06.2019

Wprowadzenie:

Jezus zadaje dzisiaj pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. To Jego pragnie nasze serce. On nas nie opuści. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy Jezusowi podczas tej Mszy św., kim On dla nas jest.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa z procesją eucharystyczną o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – specjalne błogosławieństwo dzieci, a także wianków z ziół i kwiatów.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w naszych modlitwach będziemy pamiętać o budowniczym i pierwszy proboszczu naszej Wspólnoty śp. Ks. Janie Kowaliku CM, który obchodził w tym dniu imieniny i wspomnimy 63. rocznicę Jego święceń kapłańskich. *Wtorek – w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. Przypada także we wtorek comiesięczny Dzień Skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o 17.30 modlitwa różańcowa o 18.00 Msza Św. *W środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek zakończymy Oktawę Bożego Ciała – po nabożeństwie procesja eucharystyczna a po niej błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. *W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; przypada w tym dniu także wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca – zapraszamy serdecznie!
  4. Bardzo dziękujemy za okazane przed tygodniem wsparcie dzieciom i młodzieży z Liturgicznej Służby Ołtarza (zebrano 2350 zł.), którzy jutro wraz z Księdzem Opiekunem wyjeżdżają na wczaso – rekolekcje do naszej parafii w Zakopanem – Olczy – życzymy im dobrego wypoczynku.
  5. Jak zwykle polecamy i zachęcamy do sięgania i lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  6. Zgodnie z Konstytucjami i Normami Zgromadzenia Księży Misjonarzy, po upływie dziewięcioletniej kadencji, w najbliższych dniach kończy posługę proboszcza naszej Parafii Ks. Aleksander Bandura CM. Decyzją naszego Księdza Wizytatora Ks. dra Kryspina Banko CM, zatwierdzoną przez Ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nowym Proboszczem naszej Wspólnoty został ustanowiony Ks. Zdzisław Góra CM – z radością i wdzięcznością ogarniamy nowego Księdza Proboszcza naszą modlitwą!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Wyjeżdżającym na wakacje: dobrego wypoczynku, bezpiecznej drogi i bliskości z Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię.
  8. Dzisiaj – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po każdej Mszy Św. zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”, jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje dokonane w ostatnim czasie wobec Eucharystii, ludzi wierzących, sakramentów św. a także, jako przeproszenie za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła.

 

Idźmy za Jezusem, który nam teraz błogosławi w codzienne życie. Tylko z Nim możemy dotrzeć do domu Ojca.