Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 09.06.2019. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Wprowadzenie:

Niedziela Zesłania Ducha Świętego gromadzi nas na Eucharystii, by wysławiać Boga. Radujmy się darem zmartwychwstałego Pana, przez który Bóg nieustannie odnawia oblicze ziemi i nasze serca. Prośmy także, aby napełnił nas Duch Święty, byśmy posiedli wszystkie Jego dary, dla dobra Kościoła i świata. Witamy w naszej Wspólnocie Ks. Józefa Klatkę CM, z naszego Zgromadzenia, misjonarza pracującego już 43. lata na Madagaskarze, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo czerwcowe z modlitwami o Dary Ducha Św. o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św.: obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze Św. jutro o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo czerwcowe o 17.30. Także w poniedziałek odbędzie się w naszym kościele koncert studentów Akademii Muzycznej z klasy kameralistyki prowadzonej przez pana dra Daniela Prajznera, naszego organistę, początek koncertu o godz. 20.15. *Wtorek – w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Barnaby, apostoła. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; także w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. *W piątek: wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy; w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  5. W imieniu naszej parafialnej Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „RUAH” pragniemy jeszcze raz zaprosić wszystkich a szczególnie osoby, które należą czy należały do tej Wspólnoty na świętowanie Jubileuszu 20. – lecia istnienia i działalności – wszystko odbędzie się w najbliższą sobotę, 15. czerwca a rozpocznie się Mszą Św. w kościele o godz. 15.30 – serdecznie zapraszamy!
  6. Jak zawsze polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury – do najnowszego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z przemówieniami i homiliami papieża Jana Pawła II sprzed 40. lat, które odmieniły losy Polski i świata.
  7. W imieniu Stowarzyszenia Charytatywnego „DOBROSŁAW”, które przeprowadzało przed tygodniem kwestę na pomoc dla 12. – letniej Julki, pragniemy przekazać podziękowanie za zebrane ofiary w kwocie: 2632 zł. *Dzisiaj przed naszym kościołem Państwo Pszczelarze proponują nam dobroczynne produkty ze Swojej pasieki.
  8. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała pragniemy zwrócić się z wielką prośbą do Panów o pomoc przy nagłośnieniu procesji – chętny do pomocy Panów prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga Wszechmogącego i bądźmy wierni Temu, który umarł, zmartwychwstał i posyła nam swego Ducha.