Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkanocna – 19.05.2019.

Wprowadzenie:

Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Mszy Św. wejść w nasze życie. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu i kroczenie drogą przykazania miłości.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy! Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – po okresie przygotowań 12. dzieci uczestniczy pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyć we Mszach Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem Litanii Loretańskiej.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. W liturgii w środę wspominamy Św. Ritę z Cassia, zakonnicę. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. *W sobotę comiesięczny dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: różaniec o godz. 17.30, później Msza Św. – zapraszamy!
  4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy przeżywali Rocznicę I. Komunii Św. – dlatego zapraszamy na spotkanie Dzieci i Rodziców w piątek o godz. 16.00.
  5. Maj to także miesiąc święceń kapłańskich – w najbliższą sobotę w naszym seminaryjnym kościele przy ul. Stardomskiej o godz. 9.00 Klerycy z naszego Zgromadzenia otrzymają święcenia diakonatu i kapłaństwa; również w naszym kościele w sobotę o godz. 11.00 Klerycy ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła (Michalici) będą przeżywali uroczystość święceń diakonatu i kapłaństwa – przekazując tę informację zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach ale także prosimy o modlitwę za tych, którzy przystąpią do święceń.
  6. Jak zawsze polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszym Księżom obchodzącym rocznicę święceń kapłańskich: w poniedziałek Ks. Przemysław a w czwartek Ks. Zdzisław – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie towarzyszy nam w codziennym życiu w pielgrzymce do nieba.