Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkanocna – 12.05.2019.

Wprowadzenie:

Zgromadzeni na słuchaniu słowa Bożego i łamaniu chleba pragniemy tu i teraz uobecniać zbawcze misteria męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, prosząc jednocześnie w tę Niedzielę Dobrego Pasterza o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Ogłoszenia:

  1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej szczególne dni dziękując Panu Bogu za życie, posługę duszpasterską i trud wznoszenia naszej świątyni przez niezapomnianego śp. Ks. Jana Kowalika CM – słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy uczestniczyli we wspólnych modlitwach i Mszach Św., pomagali z przygotowaniu tych smutnych uroczystości: szczere i serdeczne „Bóg zapłać!” Bez wątpienia wdzięczna pamięć i żywa modlitwa o Miłosierdzie dla naszego zmarłego Ks. Jana będzie zawsze trwała w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  2. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe przez cały tydzień po Mszach Św. wieczornych – zapraszamy! Rozpoczynający się tydzień jest czasem modlitw w całym Kościele o powołania kapłańskie – intencja ta będzie nam towarzyszyła w kolejnych dniach w czasie Mszy Świętych i nabożeństw.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – w rocznicę rozpoczęcia Objawień Maryjnych w Fatimie przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Data ta łączy się z jeszcze jednym wydarzeniem: zamachem na życie Jana Pawła II (13.05.1981.) – będziemy dziękować Matce Najświętszej za ocalenie Papieża. *Wtorek – szczególna uroczystość w naszej Wspólnocie: grupa naszych młodych parafian przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 sprawowanej przez JE ks. Bpa Janusz Mastalskiego – zapraszamy wszystkich serdecznie i polecamy Waszym modlitwom tych młodych ludzi. W liturgii obchodzimy we wtorek święto Św. Macieja, apostoła. *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Przypada w tym dniu święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – głównego patrona naszej Ojczyzny.
  4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy przeżywali Uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci z naszej Wspólnoty Parafialnej – przekazując tę informację prosimy wszystkich o pamięć i modlitwę w intencji tych dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Jezusa pod postacią Chleba do Swoich dziecięcych serc.
  5. Jak zawsze polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na trud głoszenia zmartwychwstałego Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy teraz błogosławieństwo Trójjedynego Boga.