Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkanocna – 05.05.2019

Wprowadzenie

Po zmartwychwstaniu Chrystus ukazał się apostołom, ofiarowując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Ofierze Eucharystycznej. Za chwilę On sam przyjdzie pod postacią chleba i wina, by nas pokrzepić i umocnić – umocnić szczególnie wobec doświadczenia śmierci, chcemy przekazać smutną informację i polecić Waszym modlitwom zmarłego wczoraj po długiej i ciężkiej chorobie śp. Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza

Ogłoszenia

  1. Trudno nie zacząć tych ogłoszeń od innej informacji, jak tej dotyczącej naszego Zmarłego śp. Ks. Jana – uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym – Jego kościele. W środę wieczorem o godz. 19.00 nastąpi wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła i Msza Św. z nieszporami żałobnymi sprawowana przez Kapłanów naszego Dekanatu i Domów Misjonarskich w Krakowie, a po Mszy Św. czuwanie modlitewne: różaniec św., litania za Zmarłych; w czwartek o godz. 10.30 Msza Św. pogrzebowa sprawowana przez przybyłych kapłanów pod przewodnictwem Księdza Biskupa, wcześniej modlitwa różańcowa za śp. Ks. Jana.
  2. Dzisiaj – nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe przez cały tydzień po Mszach Św. wieczornych – zapraszamy!
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W modlitwie będziemy również pamiętać o maturzystach, którzy rozpoczynają egzaminy dojrzałości. *Wtorek – Nowenna do Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik z naszymi prośbami i podziękowaniami. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszeni Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – patrona Polski i archidiecezji krakowskiej (w przyszłą niedzielę z udziałem Episkopatu Polski odbędzie się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę z relikwiami Św. Stanisława, procesja wyruszy ze wzgórza wawelskiego o godz. 8.30). Także w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek Rodzina Wincentyńska obchodzi uroczystość Św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy i Współzałożycielki Sióstr Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedziele wraz z całym Kościołem rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli Ksiądz Biskup we wtorek, 14. maja w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Natomiast uroczystość Pierwszej Komunii Św. przeżywać będziemy w niedzielę, 19. maja – przekazując niniejsze informacje polecamy tych młodych naszych parafian modlitwie całej Wspólnoty.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas przez kręte drogi życia, abyśmy całym sercem i duszą świadczyli o miłości Bożej, która została objawiona w Jezusie Chrystusie.