Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019.

Wprowadzenie

Gromadząc się dziś przy stole Eucharystii, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj łączymy się duchowo z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie odbywają się uroczystości Odpustowe – wyrazem tej łączności będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. *Wtorek: liturgiczna Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny. Również we wtorek po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik z naszymi prośbami i podziękowaniami oraz spotkanie wszystkich należących do Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Także we wtorek ważne wydarzenie dla naszej Wspólnoty Parafialnej: wraz z parafiami naszego Dekanatu bierzemy udział w Nowennie przed Uroczystością Św. Stanisława, rozpoczęcie Mszą Św. w katedrze wawelskiej o godz. 17.30 – zapraszamy Was wszystkich Siostry i Bracia, Przedstawicieli wszystkich naszych grup i stowarzyszeń parafialnych. *W środę pierwsze nabożeństwo majowe – po Mszy Św. wieczornej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie: w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy! *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00; po południu od 17.00 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. O 18.00 w czwartek: Msza Św. za Dobrodziejów naszego kościoła oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W pierwszy piątek, 03.05.: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. w naszym kościele według niedzielnego porządku, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe o 17.30 – z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Chorych w domach z Komunią Św. odwiedzimy – wyjątkowo – w sobotę od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę: po Mszy Św. o godz. 7.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauczania naszego Świętego Papieża. W sobotę przypada święto Św. Floriana, męczennika – patrona naszego miasta.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasy 6. i 7. – wtorek, godz. 19.00; klasy 3. Gimnazjum i klasy 8. – czwartek o godz. 19.00.
  4. Zgodnie z wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej będzie odprawiona Msza Św. w intencji tegorocznych maturzystów w niedzielę, 05.05. o godz. 18.30.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, wśród nich naszemu Panu Zygmuntowi i Panu Kościelnemu Marianowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Boże błogosławieństwo niech spocznie na nas tutaj obecnych i pomaga w pielgrzymce życia. Niech wszczepi w nasze serca miłość do Boga i ludzi, której tak bardzo dziś potrzeba.