Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – Oktawa Wielkanocy – 22.04.2019

Wprowadzenie:

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Cię zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć za nogi i oddać Ci pokłon. Zerwałeś więzy śmierci. I dajesz mi nadzieję w swoim Zmartwychwstaniu, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje Zmartwychwstanie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj drugi dzień świąteczny; Msze Św. odprawiamy według niedzielnego porządku. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego (Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach). Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – od jutra, po Mszy Św. wieczornej.
  4. W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! Również w czwartek comiesięczny Dzień Skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na modlitwę różańcową i Mszę Św. *W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Ze względu na Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego liturgiczną Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika obchodzić będziemy we wtorek, 30. kwietnia.
  6. W najbliższą niedzielę o godz. 16.30: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św.

Idźmy z radością ogłosić całemu światu wieść o zwycięstwie nad śmiercią dokonanym przez Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja.