Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 07.04.2019

Wprowadzenie:

Jezus nikogo nie potępia, ale daje kolejną szansę, obdarza przebaczeniem i miłosierdziem wszystkich tych, którzy skruszonym sercem proszą Go o przebaczenie. Dzisiaj Chrystus przypomina nam, czym jest prawdziwe miłosierdzie, które łączy się z wyrzeczeniem. Chcemy tego doświadczyć w czasie naszych rekolekcji wielkopostnych, które dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczynamy; witam wśród nas Ojca Arkadiusza Sosnę, Przełożonego Instytutu Ojców Szensztackich w Polsce i ogarniamy naszą modlitwą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  2. Dzisiaj również Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, wyruszy o godz. 20.30 spod Kolegiaty Św. Anny.
  3. W nowym tygodniu: *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W ten piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00, natomiast po południu o godz. 17.00 i 18.30 przestawią nam Drogę Krzyżową w formie Misterium Męki Pańskiej dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej, wyjątkowo uczęszczających na Drogę Krzyżową o godz. 19.30 zapraszamy na 18.30!
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm w czasie wszystkich Mszy Św. Rozpoczniemy w tym dniu wraz z całym Kościołem obchody Wielkiego Tygodnia, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy – wydrukowane programy Liturgii Wielkiego Tygodnia wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Pod chórem można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Jak zwykle przed świętami wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Wielkanocą nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej. „Bóg zapłać!” za składane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne przygotowania kościoła. Bardzo dziękujemy za wszystkie dotychczas złożone pomoce szkolne dla Dzieci na Ukrainie; część z nich Ks. Yuriy, już przekazał dla Dzieci z Domów Dziecka we Lwowie prowadzonych przez Siostry Miłosierdzia.
  6. Pragniemy jeszcze przekazać zaproszenie skierowane przez Radę Rodziców naszej szkoły po sąsiedzku na Kiermasz Wielkanocny prowadzony dzisiaj przy szkole w godz.: od 10.00 do 14.00.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszemu Ks. Przemysławowi, którego imieniny przypadają w najbliższą sobotę; za Solenizanta będziemy się modlić w niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Zaproszeni przez Chrystusa, umocnieni Słowem Bożym, Eucharystią i błogosławieństwem, dajmy szansę sobie i naszym bliźnim: przebaczajmy i prośmy o przebaczenie; nie potępiajmy, bo Jezus nie potępia.