Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 24.03.2019

Wprowadzenie:

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w serca ludzkie i po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy do udziału w tym tak bardzo wielkopostnym nabożeństwie pasyjnym.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek, 25.03. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Jest to w Kościele Dzień Świętości Życia, wiele osób podejmuje w tym dniu Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcamy do tej decyzji. Dla osób zainteresowanych wyłożone są na stoliczku pod chórem stosowne deklaracje, które można będzie złożyć jutro w czasie Mszy Świętych. *Wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00 i spotkanie wszystkich należących do Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie naszego parafialnego Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00 – prosimy o obecność wszystkich należących do Stowarzyszenia. *W środę modlitewne uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Ducha Św. od godz. 19.00 w kościele. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o g.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasy VI i VII – wtorek, godz. 19.00; klasy VIII i III gimnazjum – czwartek, godz. 19.00 – prosimy o obecność wszystkich zainteresowanych!
  4. Kościołem stacyjnym w czasie tegorocznego Wielkiego Postu został także ustanowiony kościół MB z Lourdes – właśnie w najbliższy piątek, 29.03., o godz. 18.30 zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa – zapraszamy do uczestnictwa, tym bardziej, że będzie to początek organizowanej już od trzech lat tzw. „Doby dla Pana” zechciejmy skorzystać z tego szczególnego daru i czasu łaski.
  5. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali pomoce szkolne dla Dzieci na Ukrainie – mamy nadzieję, że sprawimy im wielką radość; w dalszym ciągu można je składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dzisiaj także przed naszym kościołem – w ramach trwającej akcji „Pola Nadziei”, której patronuje Metropolita Krakowski – wolontariusze przeprowadzają kwestę na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca na ten cel!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Prosimy także o modlitwę w intencji naszych rekolekcji parafialnych, które rozpoczniemy za dwa tygodnie, w piątą niedzielę Wielkiego Postu.

 

Niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.