Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkiego Postu – 17.03.2019

Wprowadzenie:

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Jak każdego roku w II. Niedzielę Wielkiego Postu wspieramy naszymi modlitwami i ofiarami dzieło misyjne Kościoła; na ten cel przeznaczone są zbierane dzisiaj ofiary do puszek przed kościołami w całej Polsce – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, przypada w tym dniu 6. Rocznica Inauguracji Pontyfikatu papieża Franciszka – za wstawiennictwem Św. Józefa Opiekuna Kościoła będziemy modlić się za naszego Papieża i cały Kościół; będziemy także pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, szczególnie o naszym byłym proboszczu Ks. Józefie Kapiasie CM. Także we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30.
  3. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – to dzień, kiedy wiele osób podejmuje wielkie i piękne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dlatego od dzisiaj wyłożone są na stoliczku pod chórem deklaracje dla chętnych, którzy chcą włączyć się w to szczególne dzieło modlitwy za poczęte pod sercem Mamy Dzieciątka.
  4. Jeszcze raz chcemy zachęcić i poprosić o wsparcie naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenie Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na wyłożonych przy wyjściu z kościoła ulotkach i na stronie internetowej naszej parafii – bardzo dziękujemy za okazaną wielkoduszność i wsparcie Ubogich i Potrzebujących.
  5. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Bardzo dziękujemy za przekazane już pomoce szkolne dla Dzieci na Ukrainie – mamy nadzieję, że sprawimy im wielką radość; w dalszym ciągu można je składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pragniemy jeszcze przekazać informację, że żłobek „Kraina Odkrywcy” przy ul. Królewskiej 55 zaprasza do udziału w rekrutacji; osoby przystępujące do projektu skorzystają z wyjątkowej okazji bo czesne wyniesie tylko 1 zł., więcej informacji na stronie: www.krainaodkrywcy.pl.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy, otworzy nas na działanie Boga w naszym życiu.