Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Wielkiego Postu – 10.03.2019.

Wprowadzenie:

Niebo nie zaczyna się od momentu śmierci człowieka, ale zaczyna się wtedy, kiedy serce ludzkie wybiera Boga. Bóg robi wszystko, abyśmy Go pokochali, abyśmy uczynili Go Panem naszego życia. Wielki Post jest czasem, abyśmy po raz kolejny wybrali Jezusa, postawili Go na pierwszym miejscu. Ten święty czas jest znakiem i zbawczym wydarzeniem, które może odmienić oblicze naszej szarej codzienności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00; zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. Również we wtorek przypada 97. rocznica śmierci naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w czasie Mszy Św. i nabożeństwa będziemy zanosić nasze modlitwy z Jej wstawiennictwem. *W środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także w środę w naszych modlitwach będziemy polecać Papieża Franciszka wspominając rocznicę Jego wyboru w 2013 roku. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00: Msza Św. dla Rodziców i dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. Już dzisiaj składamy serdeczne podziękowania za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które, tradycyjnie, będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych do naszego kościoła – jeszcze raz: „Bóg zapłać!”
  4. W naszym dekanacie wielkopostnym kościołem stacyjnym został kościół Św. Szczepana i właśnie tam w najbliższą sobotę, 16.03. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa – zachęcamy gorąco do uczestnictwa całą naszą Wspólnotę Parafialną.
  5. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Podobnie, jak w ubiegłych latach chcemy sprawić radość świąteczną dzieciom z naszych parafii misjonarskich na Ukrainie, tym razem – tych, którzy mogą i chcą – prosimy o składanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej wszelkiego rodzaju pomocy szkolnych (zeszyty, długopisy, itp.), które w naszym imieniu dostarczy im Ks. Yuriy.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo które za chwilę przyjmiemy prowadzi nas na drogach życia, abyśmy zawsze i wszędzie wybierali Jezusa, który jest Jedynym gwarantem naszego zbawienia.