Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VIII. Zwykła – 03.03.2019.

Wprowadzenie:

Wśród naszych trosk doczesnych, w ten święty dzień, pamiątkę zmartwychwstania, przychodzimy na Mszę świętą, bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, naszego Ojca.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – z modlitwą, o trzeźwość – na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu –  zapraszamy do wspólnej Adoracji i modlitwy różańcowej. W poniedziałek zapraszamy Wspólnoty: Żywy Różaniec, Apostolat MARGARETKA, Stowarzyszenie Miłosierdzia, Akcję Katolicką; we wtorek: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Wincentyńskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej.
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – święto Św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej. *Wtorek – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. *W środę przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 16.30, 18.00 i 19.30. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. *Czwartek – pierwszy w miesiącu: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. W czwartek również Msza Św. Związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30.
  4. W przyszłą niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00, także za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  5. Na prośbę Grona Pedagogicznego i Dyrekcji szkoły podstawowej nr 12 pragniemy przekazać zaproszenie na Dzień Otwarty, który organizowany jest w sobotę, 09. marca od godz. 10.00 w budynku szkoły przy al. Kijowskiej 3 – szczegóły na plakacie.
  6. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby nasze codzienne życie przyniosło owoce.