Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Zwykła – 24.02.2019

Wprowadzenie:

Chrystus przypomni nam dzisiaj, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości bliźniego. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą przyszliśmy składać daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. Także we wtorek spotkanie wszystkich należących do Stowarzyszenia Apostolatu Maryjnego o godz. 18.00, zapraszamy również osoby, które chciały by dołączyć do tego Stowarzyszenia. *Środa – modlitewne uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele – zapraszamy! *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć zbliżający się czas Wielkiego Postu. *W pierwszy piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszach św. rano i wieczorem. Odwiedziny Chorych z Komunią św. w domach od godz. 9.00 w piątek. *Pierwsza sobota – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00; natomiast po Mszy św. o 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – bardzo serdecznie zapraszamy!
  3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – klasy: VIII. i III. gimnazjum w czwartek o godz. 19.00.
  4. Parafia pw. Św. Wojciecha w Krakowie Bronowicach organizuje autokarową pielgrzymkę do Grecji: „Śladami św. Pawła Apostoła” w dniach 6 – 17. lipca br. Mają jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje oraz program są dostępny w zakrystii, a także na stronie internetowej parafii św. Wojciecha.
  5. Ośmielamy się jeszcze raz przypomnieć i zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia – informacje podane są na ulotkach i na stronie internetowej parafii.
  6. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Pamiętajmy o wołaniu Chrystusa: \”miłujcie waszych nieprzyjaciół\”. Na trud chodzenia tą drogą błogosławi nas Bóg Wszechmogący.