Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Zwykła – 17.02.2019

Wprowadzenie:

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Mszy św. powierzmy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia. I wsłuchajmy się w słowa Jezusa: „Błogosławieni jesteście…”. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów do naszego kościoła.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – święto Katedry Św. Piotra, Apostoła; w naszych modlitwach będziemy polecać Następcę Św. Piotra: Papieża Franciszka. *Sobota – liturgiczne wspomnienie Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  3. Serdeczne zaproszenie dla Dzieci i Rodziców: Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice! Młodzież naszej Parafii z Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńska Młodzież Maryjna zapraszają dzieci od lat 5 wzwyż na „Zabawę Karnawałową”, która dobędzie się w sobotę, 23. lutego w salkach dolnego kościoła; wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 15.00. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na plakatach i u Ks. Adama Kaganka CM – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  4. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono umocni naszą wiarę i przynależność do Chrystusa, bo tylko prawdziwe przylgnięcie do Jezusa gwarantuje szczęście i miano „błogosławieni” już tutaj na ziemi.