Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Zwykła – 10.02.2019

Wprowadzenie:

Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Choć czynniki zewnętrzne temu przeczyły, jego zaufanie słowom Jezusa przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami za Chorych za wstawiennictwem NMP z Lourdes w przeddzień Światowego Dnia Chorych – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – w liturgii przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Kościół z woli Św. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego; główne obchody tego dnia w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 12.00, uroczystą Mszę Św. z udziałem i w intencji Chorych odprawi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea – uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 18.00. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy; jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasy VI i VII – wtorek, godz. 18.45; klasa VIII – wtorek o 19.30; klasa III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.00.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 Msza Św. i spotkanie Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. Również już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które tradycyjnie będą przeznaczone na pomoc w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych do naszego kościoła.
  5. Pragniemy przekazać zaproszenie na koncert Orkiestry Kameralnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie „Camerata di Cracovia” pod dyrekcją Marcelego Kolaski oraz Zespołów Kameralnych uczniów szkoły – koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 16.02. o godz. 19.00 – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  6. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boże, niech ono wleje w nasze serca nadprzyrodzoną Miłość, abyśmy byli choć trochę podobni do Chrystusa.