Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Zwykła – 03.02.2019

Wprowadzenie:

Św. Paweł przypomina nam dzisiaj, że najważniejsza jest miłość. Podczas Mszy św. modlimy się, abyśmy kochali Boga i innych ludzi. Miłość, do której dążymy, jest cierpliwa, nie zazdrości, nie szuka swego i wszystko przetrzyma. Bóg uczy nas tej miłości przez swoje Słowo i codzienne wydarzenia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.30: nabożeństwo eucharystyczne połączone z udzielaniem błogosławieństwa z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia Św. Błażeja – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Agaty; jak w każdy wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami; także we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – pierwszy w miesiącu: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  4. Jeszcze raz przekazujemy zaproszenie: na pielgrzymkę Rodziny Wincentyńskiej do Grecji, śladami Św. Pawła; termin: 25.09. – 02.10.2019. Szczegóły i program wywieszone są w gablotce informacyjnej, dostępne są również w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  5. Rozpoczął się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest nasze Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są w gablotce z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym i nie obciąża żadnymi kosztami. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  6. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono umocni naszą wiarę i przynależność do Chrystusa, bo tylko prawdziwe przylgnięcie do Jezusa gwarantuje szczęście i miano „błogosławieni” już tutaj na ziemi.