Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Zwykła – 27.01.2019.

Wprowadzenie:

Jezus Chrystus został posłany, aby nieść dobrą nowinę ubogim, a uciśnionych odsyłać wolnymi. Także i siebie możemy odnaleźć w tych słowach. Czasem nie radzimy sobie z tym, co przynosi nam codzienność i zdarza się, że czujemy się przytłoczeni różnymi trudnościami. Teraz jest właściwy moment, aby przyjąć dające nadzieję i umocnienie słowa Jezusa. Teraz jest najlepszy czas, żeby stojąc przed ołtarzem, z wiarą i ufnością powierzyć się Bożej łasce.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele wieczór kolędowo – jasełkowy przygotowany przez Liturgiczną Służbę Ołtarza i Wincentyńskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej początek o godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie, tym bardziej, że kończy się powoli czas śpiewania naszych pięknych bożonarodzeniowych kolęd.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. *Wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami oraz spotkanie należących do Stowarzyszenia Cudownego Medalika – po Mszy Św. wieczornej. W ten wtorek przypada 3. rocznica śmierci śp. Ks. Jana Tworzydło CM, którego będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. *Środa – uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W liturgii wspominamy w czwartek Św. Jana Bosko, kapłana. *Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00; po południu od 16.30 do 18.00. *Pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej; odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach, w pierwszy piątek od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę, 02.02., przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej; Msze Św. w obrzędem poświęcenia świec o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00; wraz z całym Kościołem będziemy przeżywać XXIII. Dzień Życia Konsekrowanego; dlatego ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych.
  3. We wtorek, 29.01. o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki kameralnej w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie z klasy kameralistyki dr Daniela Prajznera, naszego organisty. W programie koncertu znajdą się kompozycje z epoki baroku. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
  4. Jeszcze jedno zaproszenie: na pielgrzymkę Rodziny Wincentyńskiej do Grecji, śladami Św. Pawła; termin: 25.09. – 02.10.2019. Szczegóły i program wywieszone są w gablotce informacyjnej, dostępne są również w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  5. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Z okazji minionego już wprawdzie wspomnienia Patrona Pszczelarzy: Św. Ambrożego, dzisiaj przed naszym kościołem Pszczelarze proponują nam dobroczynne produkty ze Swoich pasiek – zapraszamy i polecamy.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże, niech ono nas umacnia, abyśmy odnaleźli swoje miejsce w Kościele i prawidłowo realizowali Boże powołanie.