Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Zwykła – 20.01.2019

Wprowadzenie:

Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego człowieka, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i błogosławi nie tylko człowieczej pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie: wesele i radość. Przykładem nieobojętności Jezusa wobec trosk człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino podczas wesela w Kanie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: modlitwa wspólnym śpiewem kolęd od godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *W najbliższych dniach będziemy polecać intencje związane z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan. *Poniedziałek – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; przypada w tym dniu Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka – doceńmy ich trud i poświęcenie dla nas i naszych rodzin. Postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić naszą wdzięczność, a zwłaszcza poprzez pamięć w modlitwie i ofiarowanej Komunii Świętej.*Wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W liturgii wspominamy w czwartek Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. *Piątek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła – szczególny dzień dla nas, Misjonarzy: przypada w tym dniu Rocznica Założenia Zgromadzenia Misji przez Św. Wincentego a Paulo. Msza Św. w intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy i całej Rodziny Wincentyńskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. *W sobotę – liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  3. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na wieczór kolędowo – jasełkowy przygotowany przez Liturgiczną Służbę Ołtarza i Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej – początek o godz. 17.00.
  4. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę, pragniemy, jako Duszpasterze serdecznie podziękować za wszystkie spotkania, rozmowy, za Waszą życzliwość i troskę o naszą Wspólnotę Parafialną i świątynię, za otwarte serca i drzwi Waszych domów i mieszkań – naszą wdzięczność chcemy wyrazić zapewnieniem o pamięci w modlitwie, o którą też Was prosimy; chcemy również modlitwą ogarnąć tych Parafian, którzy nie otworzyli przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane przez Was ofiary, które będą wsparciem naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego i naszej parafialnej inwestycji: organów piszczałkowych w naszym kościele – jeszcze raz za wszystko szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Stągwie naszych serc podczas tej Uczty, zostały napełnione radością i miłością Bożą, niech nam towarzyszy również Boże błogosławieństwo.