Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 07.01.2018

Wprowadzenie:

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas chrztu w Jordanie, Bóg objawił ludziom, kim jest Jezus: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” – te słowa Bóg wypowiada nad każdym z nas. W czasie tej Eucharystii stańmy przed Bogiem, jako Jego przybrane dzieci, dziękując: za nasz chrzest, za Jego miłość względem każdego z nas, za łaskę wiary. Witam dzisiaj w naszej Wspólnocie kapłana z naszego Zgromadzenia: Ks. Władysława Kuczaka CM, z Ukrainy, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd! Również dzisiaj zapraszamy wszystkich należących do naszych parafialnych grup apostolskich i modlitewnych na spotkanie świąteczno – kolędowe o godz. 16.00 w sali dolnego kościoła. Także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W dniu, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy osoby wierzące i praktykujące, aby naprawdę były dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek o 18.00 – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalikaz naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 – zapraszamy! W liturgii wspominamy: Św. Antoniego, opata. Również w czwartek przeżywać będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce – szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie informacyjnej. *W piątek rozpoczniemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, trwający od 18. do 25. stycznia; pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”, intencje związane z Tygodniem Modlitw o Jedność będziemy szczególnie polecać w czasie wieczornych Mszy Św. *Sobota: wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  4. Jeszcze w tym tygodniu – do piątku – odwiedziny duszpasterskie: KOLĘDA; bardzo dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania, rozmowy i modlitwy; zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej i Waszej modlitwie polecamy ten szczególny czas i jego owoce dla naszej Wspólnoty Parafialnej. Kolęda dodatkowa w sobotę, 19.01. – adresy domów czy mieszkań prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę – jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca – będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  6. Jak zawsze polecamy prasę katolickądostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantomżyczymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Dzieciom i młodzieży korzystającym z ferii zimowych – także naszym ministrantom, lektorom, dziewczętom ze Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej, wyjeżdżającym z Księdzem Opiekunem Adamem do Zakopanego – życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Nakarmieni Słowem i Ciałem Zbawiciela, idźmy w naszą codzienność z radością, pokorą i łagodnością, jako umiłowane dzieci Boga.