Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 06.01.2019

Wprowadzenie:

Zajaśniało nad ludzkością światło Chrystusa. To On, Bóg, objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. To On, Bóg — Człowiek objawia się nam w tej Eucharystii, aby i nas przeprowadzić ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z niewoli do wolności. Upadnijmy, jak trzej mędrcy i złóżmy Mu pokłon. I ofiarujmy swe dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru „SALAWA” początek o godz. 17.00. Również dzisiaj tradycyjny już Orszak Trzech Króli – wyruszy z Wawelu o godz. 11.00; wcześniej o 10.00 Msza Św. w katedrze Wawelskiej.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – po Mszy Św. wieczornej: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę – kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia – obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego. Również za tydzień zapraszamy serdecznie wszystkich należących do naszych parafialnych grup modlitewnych i apostolskich na świąteczno – kolędowe spotkanie, które odbędzie się w sali dolnego kościoła, początek o godz. 16.00 – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!! Także w przyszłą niedzielę: zamiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda w naszej Wspólnocie Parafialnej – dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania kolędowe w Waszych domach i mieszkaniach; polecamy ten czas Waszej pamięci i modlitwie. Plan kolędy jest dostępny w gablocie, na stronie internetowej parafii a także wydrukowany wyłożony pod chórem. W czasie kolędy Msze Św. wieczorne odprawiamy o godz. 18.00.
  5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do jej lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech w drodze za Bożym światłem towarzyszy nam błogosławieństwo i nadzieja, jak towarzyszyła tym, którzy szukali narodzonego w Betlejem Judzkim. I pamiętajmy: prawdziwy mędrzec oddaje pokłon tylko Bogu samemu.