Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Adwentu – 16.12.2018.

Wprowadzenie:

„Radujcie się zawsze w Panu” – zachęca nas św. Paweł – „Pan jest blisko!”. Wkrótce będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Teraz jest najwyższy czas, aby przygotować swoje serce na spotkanie z Panem Jezusem, pomogą nam w tym rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy a do udziału w których wszystkich serdecznie zapraszamy; będzie je głosił w tym roku O. Eligiusz Dymowski OFM, którego witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej i ogarniamy naszą modlitwą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Msze Św. roratnie w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami.
  3. Nawiązując do programu rekolekcji bardzo prosimy o pomoc osobom chorym, starszym, samotnym w dotarciu do kościoła na Mszę Św. we wtorek o godz. 9.00, aby mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz Sakramentu Chorych. Natomiast młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – zapraszamy na spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 19.30.
  4. W nowym tygodniu: *Wtorek – cotygodniowa modlitwa do Niepokalanej od Cudownego Medalika w czasie Nowenny; zachęcamy do składania naszych próśb i podziękowań, które będą polecane w czasie modlitwy nowennowej. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. Bardzo dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary (900,-), które zostały przekazane dla Kościoła na Wschodzie. Dziękujemy także za składane słodycze dla dzieci z ośrodka we Lwowie, którym chcielibyśmy je przekazać na Święta – gdyby ktoś chciał i mógł jeszcze pomóc to można „świąteczne słodkości” składać w zakrystii do środy włącznie – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  6. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne, nasz parafialny kalendarz. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które w najbliższych dniach nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Wdzięczni Bogu za to, że przychodzi do nas w każdej Eucharystii, w duchu wdzięczności, przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, który niech będzie dla nas jedyną radością w dzisiejszym świecie.