Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 09.12.2018.

Wprowadzenie:

Przychodzimy na Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi w tej Eucharystii. Witam w naszej Wspólnocie Ks. Jacka Piszczka, proboszcza parafii pw. Św. Jacka przy ul. Radzikowskiego, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! Także dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspieramy Kościół katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  2. Msze Św. roratnie w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – nasza cotygodniowa modlitwa do Niepokalanej od Cudownego Medalika w czasie Nowenny; zachęcamy do składania – do wystawionej przy zegarze skrzynki – naszych próśb i podziękowań, które będą polecane w czasie modlitwy nowennowej. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; przypada w tym dniu liturgiczne wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. *Piątek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Eligiusz Dymowski OFM – zapraszając wszystkich bardzo serdecznie polecamy ten szczególny czas Waszym modlitwom. Również za tydzień Msza Św. i spotkanie dla Dzieci, które w naszym kościele praną przystąpić do I. Komunii Św. i dla Ich Rodziców o godz. 16.30. Już dzisiaj także serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele. Także w przyszłą niedzielę prosimy o przyniesienie na Msze Św. o godz. 10.30 i 11.00 (w dolnym kościele) figurek Dzieciątka Jezus do domowych szopek, które ostaną pobłogosławione.
  5. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne, nasz parafialny kalendarz. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy. Dziękujemy również za przekazane już słodycze dla Dzieci Niepełnosprawnych z ośrodka we Lwowie, gdyby jeszcze ktoś chciał przekazać „świąteczne słodkości” to można je składać w zakrystii lub u Ks. Yuriya.
  6. Nasz misjonarski Ośrodek Rekolekcyjny VINCENTINUM w Krzeszowicach zaprasza w styczniu i w kwietniu 2019 r. na rekolekcje w oparciu o duchowość ks. Dolindo Ruotolo, któremu Jezus podyktował modlitwę: Jezu, Ty się tym zajmij. Patrząc na jego umiłowanie Kościoła, Pisma św. i modlitwy szukać będziemy własnej drogi do świętości. Rekolekcje poprowadzą: Joanna Bątkiewicz – Brożek, autorka biografii o ks. Dolindo oraz ks. Szczepan Szpoton CM. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić duchowość neapolitańskiego kapłana. Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej Ośrodka VINCENTINUM i na plakacie w gablocie.
  7. Przed nami kolejny etap pielgrzymki młodego Kościoła, która tym razem zatrzymuje się w Panamie, w Ameryce Środkowej. Z naszej Archidiecezji ponad 600 osób weźmie bezpośrednio udział w tym wydarzeniu. Wielu z nas nie może tam pojechać, ale może przeżyć „Panamę w Krakowie”, czyli 24-godzinne czuwanie w Sanktuarium Św. Jana Pawła, które odbędzie się w dniach 26–27 stycznia 2019. Rejestracja na wydarzenia oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie młodzi.diecezja.pl
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Boże błogosławieństwo niech pobudzi naszą wiarę, dzięki której będziemy mogli wyprostować wszystkie zakręty na drodze do nieba.