Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Adwentu – 02.12.2018

Wprowadzenie:

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszym dniu świątecznym roku kościelnego. Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny, w którym w sposób szczególny nastawieni jesteśmy na kolejne przyjście naszego Mistrza i Pana: Jezusa Chrystusa. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale abyśmy z niegasnącymi światłami wiary i przepasanymi biodrami, czekali na Pana.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – rozpocznijmy ten szczególny czas wspólną modlitwą psalmami – serdecznie zapraszamy!
  2. Rozpoczynamy również odprawianie tradycyjnych Mszy Św. roratnich: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy; również we wtorek: Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. Składane tradycyjnie do skrzyneczki przy zegarze nasze prośby i podziękowania za wstawiennictwem Niepokalanej od Cudownego Medalika będziemy polecać we Mszy Św. w czasie modlitwy wiernych. *Z racji pierwszego czwartku i piątku miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od 6.30 do 7.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00. *W pierwszy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek o 18.00: Msza Św. Związku mszalnego za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. Wspominamy w tym dniu Św. Mikołaja, biskupa. *W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Także w piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00; Chorych do których chodzi Ks. Adam Kaganek CM odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. *Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00; zapraszamy także w tym dniu wszystkich Czcicieli Niepokalanej na adorację Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski o 12.00 do 13.00!
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Także za tydzień w Kościele w Polsce: Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Katolików na Wschodzie. Przy tej okazji chcemy także prosić o pomoc w sprawieniu radości świątecznej dzieciom na Ukrainie z ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych we Lwowie, którym chcielibyśmy przekazać na Święta słodycze – gdyby ktoś chciał pomóc to można „świąteczne słodkości” składać w zakrystii lub u Ks. Yuriya – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  5. Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ze Św. Mikołajem: w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 radosne powitanie Niebieskiego Orszaku i rozdanie prezentów przez Św. Mikołaja. Rodziców prosimy, aby ewentualne podpisane paczki (żeby Św. Mikołaj się nie pomylił) złożyć w zakrystii najpóźniej w niedzielę przed Mszą Św. o 10.30. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. w dolnym kościele o godz. 11.00 – wszystkich zapraszamy na 10.30!
  6. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne (nasz parafialny kalendarz będzie dostępny za tydzień). Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Jezus jest blisko i niebawem przybędzie – niech w głoszeniu tej prawdy, umacnia nas Boże błogosławieństwo.