Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV. zwykła – 25.11.2018. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wprowadzenie:

Pragniemy dzisiaj Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata na tej Eucharystii oddać należną chwałę i cześć. Ofiarujmy na ołtarzu nasze troski, kłopoty i zmagania dnia codziennego, wierząc, że tylko Pan nieba i ziemi, może nasz krzyż przemienić w słodkie jarzmo.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj uroczyste nabożeństwo eucharystyczne z odnowieniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana o godz. 17.30 – zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną. Również dzisiaj: w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – obrzęd przyjęcia dziewcząt i chłopców do grona lektorów i psałterzystów; przyjmowanym dzieciom i młodzieży oraz Ich Rodzicom gratulujemy i zapraszamy innych chłopców i dziewczynki do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiej Wspólnoty Dzieci i Młodzieży.
  2. Zakończyliśmy wczoraj naszą modlitwę za Zmarłych polecanych w Wypominkach – „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy podejmowali ją każdego dnia!
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek, 27.11.: Święto NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika: kolejna rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą Św. Katarzynie Laboure, jest to patronalne święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Msze Św. z poświęceniem i nałożeniem Cudownego Medalika o godz.: 7.00 i 18.00. Także we wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika. *Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Katarzyny Laboure, Siostry Miłosierdzia, której Niepokalana objawiła Cudowny Medalik. Również w środę – uwielbienie prowadzone przez naszą Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – święto Św. Andrzeja, Apostoła. *Sobota – pierwsza w miesiącu: po Mszy Św. o godz. 7.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauczania naszego Świętego Rodaka.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy szczególny czas w Kościele: Adwent; czas naszego przygotowania do radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dzisiaj zapraszamy na: adwentowe Roraty, które będziemy odprawiać każdego dnia (dzieci prosimy o zrobienie pięknych lampionów roratnich) i na nasze rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w 3. niedzielę, 16. grudnia.
  5. Już dzisiaj zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ze Św. Mikołajem: w niedzielę, 09.12. po Mszy Św. o godz. 10.30 radosne powitanie Niebieskiego Orszaku i rozdanie prezentów przez Św. Mikołaja. Rodziców prosimy, aby ewentualne podpisane paczki (żeby Św. Mikołaj się nie pomylił) złożyć w zakrystii najpóźniej w dniu 9. grudnia przed Mszą Św. o 10.30.
  6. W związku z 2. Światowym Dniem Ubogich bardzo dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary (około 1950,-), które będą wsparciem dla CARITAS, Stowarzyszenia Miłosierdzia i działalności dobroczynnej naszej Parafii – jeszcze raz bardzo dziękujemy!
  7. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszemu Księdzu Zdzisławowi, obchodzącemu w środę dzień imienin – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie; Msza Św. w intencji naszego Solenizanta: Ks. Zdzisława we wtorek o godz. 18.00!
  9. Ze smutkiem pragniemy przekazać informację, że w środę, 21. listopada odszedł do wieczności śp. Jan Rybarski, wieloletni organista w naszej macierzystej parafii MB z Lourdes – pogrzeb śp. Jana Rybarskiego odbędzie się w czwartek, 29.11.: o godz. 11.00 Msza Św. w kościele NMP z Lourdes, o 13.30 – odprowadzenie od bramy Cmentarza Rakowickiego.

 

Błogosławieństwo Chrystusa Króla i Pana Wszechświata, niech wspiera nasze poczynania i starania w budowaniu Bożego Królestwa na ziemi.