Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. zwykła – 18.11.2018.

Wprowadzenie:

Przychodząc dzisiaj do kościoła, chcemy modlić się w wielu sprawach. Modlitwa wiąże się z zaufaniem Bogu. „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” – mówi do każdego z nas Jezus. Warto sobie zadać pytanie, czy ufamy Jego słowom, które są pełne mocy i nigdy nie przeminą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Msza Św. dla dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. i dla Ich Rodziców o godz. 16.30, o 17.30 Wypominki za Zmarłych ze Wspólnoty różańcowej.
  2. Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach – jeszcze w tym tygodniu: codziennie o godz. 17.30. Poza tym w nowym tygodniu: *We wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, jak zwykle we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; w liturgii wspominamy w czwartek Patronkę muzyki kościelnej: Św. Cecylię, stąd nasza modlitwa w tym dniu w intencji naszego Pana Organisty i wszystkich angażujących się w śpiew liturgiczny.
  3. W tym tygodniu spotkania w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania: klasy VII. – wtorek, godz. 18.45; klasy VIII. – wtorek, godz. 19.30; klasy III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.00.
  4. W niedzielę, za tydzień, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w czasie nabożeństwa eucharystycznego o godz. 17.30  odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana – proklamowany z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W naszej Wspólnocie w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia do grona lektorów i psałterzystów grupy dziewcząt i chłopców, którym już dzisiaj gratulujemy. Przy tej okazji zapraszamy również innych chłopców i dziewczynki, aby dołączyli do Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej.
  5. W związku z przypadającym dzisiaj 2. Światowym Dniem Ubogich bardzo dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary z których 1000,- przekazano na archidiecezjalne wydarzenia związane z tym Dniem, które odbyły się w minionym tygodniu; także dzisiaj przed kościołami przeprowadzana jest kwesta na pomoc Ubogim i Potrzebującym – za każde wsparcie szczere: „Bóg zapłać!”
  6. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Pragniemy także przekazać zaproszenie: „Żłobek „Kraina Odkrywcy”, mieszczący się przy ul. Królewskiej 55, serdecznie zaprasza dzieci od 20. tygodnia do 3. lat wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w rekrutacji.”
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Otwórzmy nasze serca na moc błogosławieństwa Bożego, które ma moc oświetlić wszystkie nasze mroki codziennego życia.