Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXII. zwykła – 11.11.2018.

Wprowadzenie:

Niedziela to dzień spotkania z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko \”bycie na mszy\”, ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie chcemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem, opiekę nad każdym z nas i nad naszą Umiłowaną Ojczyzną w 100 – lecie odzyskania Niepodległości.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: po każdej Mszy Św. śpiewem hymnu „Boże coś Polskę” modlimy się za naszą Ojczyznę dziękując za odzyskaną 100 lat temu Niepodległość. Również dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, o 17.30 Wypominki za Zmarłych ze Wspólnoty różańcowej.
  2. W tym tygodniu: *Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach – codziennie o godz. 17.30. *Wtorek – liturgiczne wspomnienie pierwszych męczenników Polski: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Jak zwykle we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. Także we wtorek o godz. 18.00 Msza Św. i spotkanie naszego parafialnego Stowarzyszenia Miłosierdzia. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Mateusza Kamińskiego z Akademii Muzycznej w Łodzi – początek o godz. 19.00.
  3. W związku z przypadającym za tydzień 2. Światowym Dniem Ubogich mamy dzisiaj okazję naszymi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem wesprzeć to wydarzenie i dzieła charytatywne w naszej Wspólnocie. Szczegółowy program wydarzeń związanych z tym dniem – które rozpoczynają się już dzisiaj – umieszczony jest w gablotce informacyjnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę Msza Św. i spotkanie dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30. Już dzisiaj także serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  5. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idźmy z Bożym błogosławieństwem i nie zapominajmy, że Bogu można naprawdę zaufać, bo On nigdy nikogo nie opuszcza.