Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXI. zwykła – 04.11.2018.

Wprowadzenie:

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii, pragniemy otworzyć się pełniej na działanie Chrystusowej miłości, która objawia się w jego słowie i Jego pokarmie. Tutaj, na Mszy świętej, lekcji miłości, Jezus uczy nas największego i pierwszego przykazania – miłości Boga i bliźniego; czyni to także dzisiaj przez posługę JE Ks. bpa Jana Szkodonia, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywając szczególny czas Wizytacji Pasterskiej i polecamy Jej owoce Bożej Opatrzności.

Ogłoszenia:

  1. Przeżywamy bardzo ważne dni w naszej Wspólnocie Parafialnej – Wizytację Pasterską Księdza Biskupa Jana Szkodonia. Jeszcze raz bardzo serdecznie witam Waszą Ekscelencję i wyrażamy radość z obecności wśród nas i z nami. Dzisiaj, w ramach wizytacji, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo Arcypasterskie, którego udzieli Ksiądz Biskup. Po południu o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła spotkanie wszystkich parafialnych grup modlitewnych i apostolskich z Księdzem Biskupem – serdecznie zapraszamy; o godz. 17.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego z polecaniem naszych Zmarłych Sióstr i Braci w ciągu minionego roku. Jutro w ramach Wizytacji Pasterskiej Ksiądz Biskup odwiedzi naszą szkołę po sąsiedzku, o 17.15 będzie spotkanie z dziećmi i młodzieżą należącymi do Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej; Msza Św. na kończąca Wizytację Pasterską Księdza Biskupa – jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 – wszystkich serdecznie zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: *Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach – codziennie o godz. 17.30. *We wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich o godz. 18.00 Msza Św. za Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach. *Piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  3. W przyszłą niedzielę przypada jakże ważna data dla nas Polaków: 100. rocznica odzyskania Niepodległości, będziemy modlić się w czasie Mszy Świętych za naszą Umiłowaną Ojczyznę. Z tej szczególnej okazji zapraszamy już w sobotę, 10.11. na Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00, a po Niej na Apel poległych i program artystyczny przygotowany przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Zapraszamy także w poniedziałek do naszej parafialnej biblioteki w godz. od 16.00 – 17.30.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Bóg umacnia nas swym błogosławieństwem, przez posługę Arcypasterską Księdza Biskupa Jana, abyśmy mogli prawdziwie kochać i przez miłość ukazać, że chrześcijaństwo to nie tylko słowa, ale życie.