Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX. zwykła – 28.10.2018

Wprowadzenie:

Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą szarą codzienność w jutrzenkę życia. Wierzymy, że dzięki mocy Ducha Świętego, podczas tej Eucharystii sam Chrystus nakarmi nas swoim Ciałem i Krwią, ale również, że przemieni nasze zaślepione przez grzech serca, które pragną doświadczyć miłości Boga.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! Nabożeństwa różańcowe jeszcze do środy włącznie – po Mszy Św. wieczornej czyli około godz. 18.30; dzieci spotykają się we wtorek.
  2. W tym tygodniu: *Okazja do Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek, wtorek i środę od godz.: 6.30 do 7.00 oraz od 16.30 do 18.00. *We wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. Także we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 – spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika. *Środa – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  3. W czwartek, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. W naszym kościele Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30. Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. Związku mszalnego. *W piątek, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny. Msze Św. o godz.; 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją o godz. 17.30. Jako, że będzie to pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – pierwsza w miesiącu: po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II, Wypominki w sobotę o godz. 17.30.
  4. W dniach: od 01.11. do 08.11., możemy zyskać odpust zupełny za Zmarłych; zachęcamy więc do skorzystania z Sakramentu Pokuty – stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Każdego dni można zyskać jeden odpust zupełny i ofiarować za jedną osobę zmarłą cierpiącą w czyśćcu.
  5. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii lub kancelarii a także przy stoliczku pod chórem. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy modlić się w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  6. Wizytacja Pasterska czyli nawiedzenie parafii przez Księdza Biskupa, które będzie trwać od 3. do 5. listopada, jest bardzo ważnym wydarzeniem. Ksiądz Biskup Jan Szkodoń chce z bliska uczestniczyć w naszym życiu religijnym, pragnie spotkać się z każdym z nas, porozmawiać z grupami duszpasterskimi, modlitewnymi, liturgiczną służbą ołtarza, przekazać błogosławieństwo każdej rodzinie i osobom samotnym – dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z tej błogosławionej obecności Arcypasterza wśród nas, zaplanujmy nasze zajęcia i obowiązki w tym tygodniu, tak, aby owocnie i żywo uczestniczyć w tym ważnym dla całej Wspólnoty Parafialnej wydarzeniu. Szczegółowy program Wizyty Pasterskiej podany jest na kartkach wyłożonych pod chórem, jest też umieszczony w gablotkach i na stronie internetowej naszej Parafii.
  7. Polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Dzisiaj – na zakończenie Tygodnia Misyjnego – możemy naszymi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem wesprzeć działalność misyjną podejmowaną przez Misjonarzy z naszego Zgromadzenia – za każdy dar serca serdeczne: „Bóg zapłać!”
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, abyśmy oczyma wiary patrzyli na to wszystko, co będzie udziałem nas i naszych najbliższych w zbliżającym się tygodniu, zwłaszcza w czasie zbliżającej się Wizytacji Pasterskiej.