Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX. zwykła – 21.10.2018

Wprowadzenie:

Gromadzimy w Święty Dzień przy ołtarzu Pana, aby złożyć razem z Nim dobremu Bogu Eucharystyczną Ofiarę Jego Umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień modlitwy w intencji Misji, prośmy Najwyższego, aby wspierał trud i poświęcenie pracy tylu misjonarzy i misjonarek. Módlmy się również o nowe i święte powołania misyjne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za Wasze dzisiejsze ofiary na tacę, które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy, dzisiaj i przez cały Tydzień Misyjny chcemy naszymi modlitwami wspierać wielkie dzieło ewangelizacji podejmowane na całym świecie przez misjonarzy i misjonarki z naszego kraju a także z naszego Zgromadzenia. Również dzisiaj: Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła, a o 16.30 spotkanie i Msza Św. w kościele dla dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. i ich rodziców.
  2. Przed nami kolejny tydzień modlitwy różańcowej – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
  3. W tym tygodniu: *Poniedziałek – liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 lub 18.00 – chcemy dziękować Bogu za naszego Świętego Rodaka i za Jego wielki pontyfikat, który rozpoczął się dokładanie 40. lat temu. W Sanktuarium Św. Jana Pawła II obchody 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zakończą się 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Sumie odpustowej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, a o godz. 19.30 odbędzie się koncert pt. „Św. Jan Paweł II – Papież, poeta, artysta” organizowany między innymi przez Akcję Katolicką Archidiecezji Krakowskiej. *We wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! W czwartek przypada comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na adorację i Mszę Św. w tym dniu.
  4. Serdeczne: „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę, które – jak zapowiadano – pomogą pokrywać koszty sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  5. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii lub kancelarii a także przy stoliczku pod chórem. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy modlić się w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Oktawą, kiedy możemy zyskać odpust zupełny za naszych Drogich Zmarłych zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty – służymy w konfesjonale każdego dnia pół godziny przed Mszą Św.
  6. Polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. W imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia\” składamy serdeczne: „Bóg zapłać\” za ofiary złożone przed tygodniem na rzecz wspierania zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich terenów całej Polski, przekazaliśmy na rzecz Fundacji 1500 zł. Jeszcze wielka prośba młodych ludzi, którzy tworzą „Projekt a Paulo”, zajmujący się pomocą osobom starszym. W ramach projektu chcą zadbać o starsze, samotne osoby oraz stworzyć przestrzeń, która na nowo przywróci im radość, sens oraz cel życia. Jeżeli znają Państwo starsze, samotne osoby, które zamieszkują teren dzielnicy Krowodrza i mogą potrzebować pomocy prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Prosimy także o modlitwę w intencji Wizytacji Pasterskiej, która będzie miała miejsce, już niedługo: na początku listopada – módlmy się za Księdza biskupa Jana Szkodonia i całą naszą Wspólnotą Parafialną.

Niech Bóg umocni błogosławieństwem nas, abyśmy życiem świadczyli, że jesteśmy uczniami – misjonarzami Jego Syna.