Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVIII. zwykła – 14.10.2018.

Wprowadzenie:

We Mszy Świętej sprawowanej we wspólnocie Kościoła sam Chrystus ofiaruje się nam i za nas; karmi nas słowem i Chlebem życia, które dają nam siłę potrzebną w pielgrzymce do domu Ojca. Dał nam Bóg także szczególny wzór i orędownika Św. Jana Pawła II, za którego dzisiaj, w Dniu Papieskim chcemy dziękować Bożej Opatrzności i prosić o Jego orędownictwo.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Przed nami kolejny tydzień modlitwy różańcowej – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Także dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  2. W tym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. *We wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. Jak zwykle we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. Również w tym dniu 40. lat temu w czasie konklawe wybrano kard. Karola Wojtyłę na Następcę Św. Piotra – dlatego jeszcze raz przekazujemy zaproszenie naszego księdza Metropolity na Mszę Św. sprawowaną we wtorek w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 16.30 z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio; szczegółowy program Uroczystości umieszczony jest w gablotkach informacyjnych. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. W ramach świętowania i wspominania 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II, zapraszamy w środę po różańcu na dokumentalny film pt.: „Karmelitański Papież” poświęcony modlitwie naszego Papieża; po projekcji możliwość spotkania i rozmowy z reżyser filmu Bogusławą Stanowską – Cichoń. *Czwartek – święto Św. Łukasza, ewangelisty, w modlitwach będziemy pamiętać o Służbie Zdrowia, której Św. Łukasz jest patronem. Jak w każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! W czwartek – w ramach obchodów 40. lecia wyboru Jana Pawła II – nasza Wspólnota Parafialna wraz z całym Dekanatem Bronowickim jest zaproszona na Mszę Św. o godz. 8.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II – gdyby były osoby chętne do wspólnego wyjazdu busem, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku włącznie. *Sobota – uroczystość Św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  3. W przyszłą niedzielę spotkanie i Msza Św. dla dzieci, które w naszym kościele chciałyby przystąpić do I. Komunii Św. i ich rodziców – Msza Św. o godz. 16.30 w kościele. Już dzisiaj też serdeczne: „Bóg zapłać” za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które – jak zapowiadano – pomogą pokrywać koszty sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny.
  4. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii lub kancelarii. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy modlić się w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  5. Polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. W imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia\” składamy serdeczne: „Bóg zapłać\” za ofiary złożone przed kościołem na rzecz wspierania zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich terenów całej Polski.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Prosimy także o modlitwę w intencji Wizytacji Pasterskiej, która będzie miała miejsce na początku listopada – módlmy się za Księdza biskupa Jana Szkodonia i całą naszą Wspólnotą Parafialną.

 

Niech Boże błogosławieństwo da nam wewnętrzną pewność, że Jezus jest zawsze z nami.