Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII. zwykła – 07.10.2018

Wprowadzenie:

Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Przez cały październik modlimy się na różańcu – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. Dzisiaj przypada także wspomnienie NMP Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca. Wierni należący do Żywego Różańca mogą dzisiaj zyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami). Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA w przyszłą niedzielę o godz. 16.30!
  3. „Bóg zapłać!” za złożone w Tygodniu Miłosierdzia ofiary i dary materialne, jako wsparcie naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia, które spieszy z pomocą osobom i rodzinom potrzebującym i ubogim w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  4. W tym tygodniu: *We wtorek – święto Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Również we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! *Sobota – liturgiczne wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Także w sobotę, 13.10. odbędzie się III. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA, rozpoczęcie w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 9.00 – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich należących do Apostolatu MARGARETKA w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  5. Pragniemy poinformować, a przede wszystkim prosić o modlitwę w związku z zaplanowaną na początek listopada Wizytacją Pasterską Ks. Biskupa Jana Szkodonia w naszej Wspólnocie Parafialnej – prośmy o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo dla Ks. Biskupa Jana i całej naszej Parafii.
  6. Polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Jedność jaką tworzymy z Chrystusem i między sobą nigdy się nie kończy, na trud codziennego jej budowania przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga.