Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVI. zwykła – 30.09.2018

Wprowadzenie:

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego, a także szczęścia tu, na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy św. uzdalnia nas do życia w prawdzie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj rozpoczynamy modlitwę różańcową: pierwsze nabożeństwo dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Przez cały październik codziennie będziemy modlić się na różańcu – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – w ten czwartek zapraszamy szczególnie młodzież, która rozpoczyna przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: klasy VII, a także tych, którzy będą kontynuować przygotowanie do Bierzmowania.
  2. Również dzisiaj rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Tydzień Miłosierdzia – naszą modlitwą i składanymi do puszek ofiarami możemy wspierać prowadzoną przez nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia działalność dobroczynną skierowaną do osób i rodzin potrzebujących i ubogich w naszej Parafii, możemy także w tym tygodniu składać do wystawionego kosza produkty żywnościowe (z długim terminem przydatności) czy artykuły chemiczne – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  3. W tym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. *We wtorek – wspominamy w liturgii świętych Aniołów Stróżów. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie naszego parafialnego Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. Jak zwykle we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od 6.30 do 7.00; po południu od godz. 16.30 do 18.00. *Pierwszy czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania i Jubileuszową Nowenną z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. W liturgii przypada w tym dniu wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. *Pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. rano i wieczorem. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00. W liturgii wspominamy Św. Siostrę Faustynę Kowalską – Apostołkę Bożego Miłosierdzia. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. o godz. 7.00: nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; natomiast tradycyjny Wieczór Jana Pawła II połączymy z modlitwą różańcową o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy.
  4. Polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, które niech będzie dla nas pomocą w każdym dniu, do świadczenia, że należymy do Jezusa, który jest Jedynym naszym Zbawicielem.