Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXV. zwykła – 23.09.2018

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to osobiste spotkanie człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego. Aby w pełni uczestniczyć w tajemnicach zbawienia, trzeba stanąć przed Bogiem w prawdzie i prostocie serca, jak dziecko przed kochającym Ojcem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W tym tygodniu: *We wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze; po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Apostolatu Cudownego Medalika – zapraszamy wszystkich, którzy należą do tej Wspólnoty a także osoby, które chciałyby do Niej dołączyć. Także we wtorek dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: różaniec o godz. 17.30 później Msza Św. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Czwartek to szczególny dzień dla całej Rodziny Wincentyńskiej przypada w tym dniu Uroczystość Św. Wincentego a Paulo, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy, z którego kapłani pracują przy naszym kościele, a także Założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Patrona Stowarzyszeń Miłosierdzia. Msza Św., na którą zapraszamy całą Rodzinę Wincentyńską, w czwartek o godz. 18.00. Ze względu na Uroczystość zgromadzeniową w czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna. *Piątek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika, Patrona Katedry Wawelskiej. *Sobota – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Także w sobotę, 29.09. z inicjatywy naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się wykład prof. Krzysztofa Ożoga na temat: „Zmagania Polaków w XIX wieku motywowane wiarą w walce o niepodległość”, spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w sali w dolnym kościele – serdecznie zapraszamy!
  3. W przyszłą niedzielę, wspólną modlitwą o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe – już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy! Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej Tydzień Miłosierdzia – będziemy modlitwami i składanymi ofiarami wspierać działalność naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia niosącego pomoc osobom Ubogim, Samotnym i Chorym w naszej Parafii – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  4. IX. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik obędzie się w najbliższą sobotę, 29. września, rozpoczęcie wspólną modlitwą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich należących do naszej parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca.
  5. Polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono będzie dla nas wsparciem i umocnieniem w każdym dniu nowego tygodnia.