Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. zwykła – 16.09.2018

Wprowadzenie:

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W tym tygodniu: *We wtorek – święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, dlatego szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00; jak zwykle we wtorek: po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  3. Od dzisiaj wznawiamy odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmio godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła!
  4. Rodziców dzieci z klas 3., którzy chcą, aby ich Pociechy w naszym kościele przystąpiły do I. Komunii Św. bardzo prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej do końca bieżącego miesiąca.
  5. W Dniu Środków Społecznego Przekazu szczególnie polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki parafialnej – pierwszy po wakacjach dyżur w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30 – zapraszamy!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Pokrzepieni Bożymi darami, idźmy w świat i do świata, aby życiem według Ewangelii świadczyć, że Jezus jest Mesjaszem. Na pełnię życia prawdziwie chrześcijańskiego Bóg udziela nam swojego błogosławieństwa.