Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIII. zwykła – 09.09.2018. – Uroczystość Odpustowa ku Czci Bł. Anieli Salawy

Wprowadzenie:

Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację, której dokonał Św. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu: za Jej przykład miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. prośmy przez wstawiennictwo naszej Patronki o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła, szczególnie naszego Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego i pierwszego proboszcza. Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Jacka Kuziela CM – proboszcza naszej macierzystej parafii: NMP z Lourdes, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory odpustowe o godz. 17.30, będziemy modlić się w intencji całej naszej Wspólnoty Parafialnej – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie naszego parafialnego Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich, którzy należą do Stowarzyszenia, a także osoby, które chciałyby dołączyć do Stowarzyszenia. Jak zwykle we wtorek: po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – po Mszach Św. o 7.00 i 18.00 adoracja Krzyża Św. *Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  3. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmio godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła!
  4. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu je przyjmijmy!