Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXII. zwykła – 02.09.2018

Wprowadzenie:

Dla nas, chrześcijan, ważne jest, aby nasze życie było oparte na prawdzie. Tego nas uczy Jezus. Nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy. Naszą drogą jest miłość potwierdzona czynem. Niech udział we Mszy św. umocni nas w czynieniu dobra.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W czwartek, pierwszy w miesiącu – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania; Msza Św. związku mszalnego o godz. 18.00. *W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *W sobotę, – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane Matki Bożej Siewnej.
  3. W przyszłą niedzielę przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa ku czci Bł. Anieli Salawy; Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00 w intencji całej naszej Wspólnoty Parafialnej, za dobrodziejów i wszystkich modlących się w naszym kościele – bardzo serdecznie zapraszamy! Także w przyszłą niedzielę – w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów – zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza te z klas pierwszych, Ich Rodziców, rodzeństwo na tę szczególną uroczystość.
  4. Okazja do Sakramentu Pokuty – przed Odpustem i z racji pierwszego czwartku i piątku miesiąca – codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą Św., a w czwartek i piątek także od godz. 16.30 do 18.00.
  5. Jako nasze przygotowanie do Odpustu odprawimy Triduum w czwartek, piątek i sobotę: wspólna modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; o 18.00 Msza Św. W czwartek odprawimy także kolejny dzień Jubileuszowej Nowenny z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, w piątek do modlitwy i adoracji od 17.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów a także Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, w sobotę: zmiana tajemnic różańcowych i adoracja od 17.00, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  6. Wznawiamy, po przerwie wakacyjnej, odprawianie Mszy Św. w języku ukraińskim – pierwsza Msza Św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła – zainteresowanych serdecznie zapraszamy, prosimy także o przekazanie informacji osobom, które chciałyby skorzystać z posługi w ich języku ojczystym.
  7. Polecamy na nowy tydzień prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; dzieciom, młodzieży i rodzicom – Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w walce z grzechem i słabością.