Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXI. zwykła – 26.08.2018. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Wprowadzenie:

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa i mówi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zaprośmy ją do naszej codzienności, gdzie wśród wielu problemów i licznych spraw, zdarza nam się zapominać o tym, co najważniejsze. Ona pomoże zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory maryjne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Św. Moniki. *We wtorek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; także we wtorek Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – liturgiczne wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. *W piątek, 31.08. – wspominając rocznicę wydarzeń z Wybrzeża w 1980 roku, obchodzić będziemy ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Solidarności i Wolności, polecając Panu Bogu naszą Umiłowaną Ojczyznę. *W sobotę, 1. września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach wspominamy bohaterów i ofiary wojny prosząc o pokój dla świata. Zachęcamy do udziału we Mszy Św. o godz. 7.00 lub 18.00. Będzie to pierwsza sobota miesiąca: po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00. zapraszamy na Wieczór Jana Pawła II. W liturgii przypada w tym dniu wspomnienie: Bł. Bronisławy, dziewicy.
  3. Wyjątkowo w tym tygodniu w najbliższy piątek, 31.08. chcemy odwiedzić Chorych z Komunią Św. w domach, jak zwykle od godz. 9.00 – bardzo prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.
  4. Przed nami ostatni tydzień wakacji, już wkrótce rozpoczęcie nowego roku szkolnego – chcemy przypomnieć i zachęcić dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym tygodniu, tak, aby z Chrystusem w sercu rozpocząć kolejny rok szkolny.
  5. Uroczystość Odpustową w naszej Wspólnocie Parafialnej, ku czci Bł. Anieli Salawy będziemy obchodzić w niedzielę, 9. września – już dzisiaj wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Nasze modlitewne przygotowanie rozpoczniemy w przyszłym tygodniu od czwartku, 6. września.
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.