Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XX. zwykła – 19.08.2018.

Wprowadzenie:

Podczas tej Eucharystii, prośmy dobrego Boga, aby nauczył nas kochać, tą miłością, jaką On nas ukochał. Pokłońmy się dziś Eucharystycznemu Jezusowi, a otrzymamy wszystko, czego pragniemy, jeśli poprosimy z żywą wiarą i z czystym sercem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. *We wtorek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża; także we wtorek Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. *Piątek: święto Św. Bartłomieja, Apostoła. *W sobotę comiesięczny dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa o 18.00 Msza Św.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czasie wszystkich Mszy Św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.
  4. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem.

Umocnieni Bożą Mądrością i pokrzepieni Ciałem i Krwią Zbawiciela wróćmy do naszej codzienności i głośmy Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelię w naszych domach, rodzinach, w sąsiedztwie i w miejscach pracy. Niech w tej misji umacnia nas błogosławieństwo Trójjedynego Boga.