Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIX. zwykła – 12.08.2018

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Chrystusa, naszego Lekarza duszy i ciała, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Ciałem i Jego Krwią, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu. Chrześcijanin ciągle przychodzi do źródła Bożej łaski i miłości aby czerpać jak najwięcej potrzebnych nadprzyrodzonych łask i darów.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów! Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Również jutro przypada 27. rocznica beatyfikacji naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, której dokonał na Rynku krakowskim Św. Jan Paweł II – zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy w tym szczególnym dla nas dniu w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *We wtorek – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; także we wtorek Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwana Matki Bożej Zielnej; Msze Św. według niedzielnego porządku, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30, nieszpory maryjne o godz. 17.30, w czasie wszystkich Mszy Św. tradycyjny obrzęd poświęcenia bukietów i wianków z ziół i kwiatów. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. *Piątek: święto Św. Jacka, kapłana, patrona naszej archidiecezji krakowskiej a także patrona naszych Konfratrów: Ks. Jacka Hareńczyka CM, który swego czasu pracował w naszej Wspólnocie oraz proboszcza naszej macierzystej parafii MB z Lourdes: Ks. Jacka Kuziela CM.
  3. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem.

Umocnieni Chlebem z nieba, który daje życie wieczne, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech nas umacnia w wierze, w każdym dniu zbliżającego się tygodnia.