Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVI. zwykła – 22.07.2018

Wprowadzenie:

Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. *We wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. Także we wtorek: wspomnienie Św. Kingi, zakonnicy. *Środa – święto Św. Jakuba, Apostoła. Także w tym dniu kierowcy czczą swojego Patrona: Św. Krzysztofa – z tej okazji wspólna modlitwa w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, po Mszach Św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów, nie tylko mechanicznych – zapraszamy serdecznie! Również w środę: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – różaniec o godz. 17.30, później Msza Św. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Także w czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, są Oni patronami rodziców i rodzin chrześcijańskich. Rodziny oraz Solenizantki i Solenizantów zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 lub 18.00. *W sobotę, 28.07. – o godz. 7.00 wyruszy pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę – zapewniając wszystkich o pamięci w modlitwie przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny, prosimy o nią; są jeszcze miejsca na pielgrzymkę – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. Jeszcze zaproszenie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej na Piknik Rodzinny pod Oknem Papieskim z okazji 50. lecia encykliki Humanae vitae, który dobędzie się w środę, 25.lipca w godz. 17.00 – 20.00 – przewidziano wiele atrakcji i konkursów – polecamy i zapraszamy!
  4. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  5. Kolejna XXXVIII Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę, zrodzona z idei Białego Marszu z 1981 roku, odbędzie się tradycyjnie od 6. do 11. sierpnia i jak co roku wyruszy „w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Zapisy u Przewodników oraz w bazach poszczególnych wspólnot. Szczegóły na plakacie.
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem.

 

Jezus Chrystus jako Dobry Pasterz najlepiej wie, czego nam potrzeba dlatego udziela nam nieustannie łaski i dobra, które On sam chce. Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas pocieszeniem i umocnieniem na drogach zniechęcenia i upadku.