Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII. zwykła – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – 24.06.2018

Wprowadzenie:

Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela, które dzisiaj uroczyście obchodzimy. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc. Sławiąc Boga za cud Jego miłości względem św. Jana Chrzciciela, dziękujmy Mu, że i nas wybrał, byśmy się stali uczestnikami zbawienia i świadkami Jego Syna.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy, chcemy pamiętać i modlić się także w intencji naszego Ks. Jana Kowalika CM, budowniczego i pierwszego proboszcza z okazji Jego imienin i przypadającej dzisiaj 62. rocznicy święceń kapłańskich.
  2. Nabożeństwa czerwcowe jeszcze w tym tygodniu – do soboty włącznie – codziennie po Mszy Św. wieczornej!
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego – rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła; nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie połączone z Nowenną do Niepokalanej od Cudownego Medalika – nasze prośby i podziękowania możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę modlitewne uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele. *Czwartek – o godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy. *Piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 będziemy polecać następcę Św. Piotra: papieża Franciszka; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła – zainteresowanych zapraszamy serdecznie!
  5. Dzisiaj przed naszym kościołem kwestują dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy na co dzień spełniają Swoją służbę przy ołtarzu, a w najbliższym czasie wraz z Ks. Opiekunem będą uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu LSO w podkrakowskich Piekarach w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej „VINCENTIANA” a także w Pucharze Wizytatora (naszego Przełożonego) i planują wspólny wyjazd wakacyjny, dlatego każde nasze wsparcie złożoną ofiarą będzie wyrazem wdzięczności za Ich posługę w parafii i pomocą w zorganizowaniu wspomnianych wydarzeń – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. A jako, że rozpoczęły się wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię.

 

W ręku Boga są nasze losy i On błogosławi, prowadzi i ochrania, byśmy mogli zrealizować swe powołanie jako ludzie i jako chrześcijanie.