Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XI. zwykła – 17.06.2018.

Wprowadzenie:

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! Również dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie połączone z Nowenną do Niepokalanej od Cudownego Medalika – nasze prośby i podziękowania możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy. Także w czwartek liturgiczne wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Również w czwartek pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Augustynie Konsku CM, który pracował w naszej Wspólnocie, swego czasu – w początkach naszej Parafii – był proboszczem Parafii NMP z Lourdes a właśnie w czwartek przypada 50. rocznica Jego święceń kapłańskich – z okazji Złotego Jubileuszu ofiarujmy dar naszej modlitwy.
  4. W piątek, 22.06. – w Sanktuarium Św. Jana Pawła II odbędzie się comiesięczne „Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II” na które jest zaproszona nasza Wspólnota Parafialna wraz z naszym Dekanatem Bronowickim – o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Św., a po Niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom Św. Jana Pawła II – postarajmy się w ten piątek dotrzeć do Sanktuarium Św. Jana Pawła II na godz. 17.00, aby wspólnie uczestniczyć we wspomnianych uroczystościach.
  5. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

    Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla nas w walce ze złem, które nieustannie zagraża ziarnu słowa Zbawiciela.