Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – X. zwykła – 10.06.2018.

Wprowadzenie:

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Nabożeństwa czerwcowe – codziennie po Mszy Św. wieczornej – znajdźmy chwilę czasu na modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Wincentyńskiemu Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, feretrony i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Rodziców i dzieci, zwłaszcza sypiących kwiatki oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”
  4. W nowym tygodniu: *We wtorek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie połączone z Nowenną do Niepokalanej od Cudownego Medalika – nasze prośby i podziękowania możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę: wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; także w środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00. *Czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy przy Jezusie Eucharystycznym.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza Św. na zakończenie roku formacyjnego dla grup dziecięcych i młodzieżowych w naszej Wspólnocie Parafialnej z obrzędem przyjęcia do Dzieci Maryi i Liturgicznej Służby Ołtarza. Również za tydzień Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  6. W imieniu organizatorów pragniemy przekazać zaproszenie na VI. Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę – Marsz wyruszy o godz. 10.00 z Placu Matejki – polecamy i zapraszamy; po zakończeniu Marszu piknik rodzinny w Parku im. Henryka Jordana.
  7. „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy z naszej Wspólnoty Parafialnej minionej nocy trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
  8. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

    Na trudy walki ze złem w nas i wokół nas przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.