Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 20.05.2018

Wprowadzenie:

Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy! Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – dzieci z klas trzecich uczestniczą pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszach Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej – zachęcamy do udziału i zapraszamy!
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek – drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Św.: święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe jutro o godz. 17.30. *Wtorek – nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Niepokalanej od Cudownego Medalika po Mszy Św. wieczornej – nasze prośby i podziękowania możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; jak zwykle w czwartki wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy, przypada także w tym dniu 18. Rocznica Konsekracji naszego Kościoła; również za tydzień w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 obchodzić będziemy wraz z Dziećmi i Ich bliskimi Rocznicę Pierwszej Komunii Św.; spotkanie dla dzieci i rodziców w środę o godz. 16.30 w kościele.
  5. Od momentu odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II w łagiewnickim Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa – wieczysta adoracja. Podejmują ją codziennie poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Również nasza Wspólnota Parafialna będzie w niej uczestniczyć trwając na nocnej Adoracji z 9. na 10. czerwca; z soboty na niedzielę (od godz. 21.00 do 6.00). Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się w tę modlitwę – chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy” poświęcone debacie o parku krakowskim odbędzie się w bibliotece przy ul. Królewskiej 59 w czwartek, 24.05. o godz. 17.30.
  8. W dniach od 19. do 27. maja w kościele księży Salwatorianów na Zakrzówku odbywa się projekt „TAK na Serio” – Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Codziennie organizowane są modlitwy oraz konferencje na tematy związane z narzeczeństwem, małżeństwem oraz relacjami między kobietą a mężczyzną. Wydarzenie ma charakter otwarty, zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Więcej szczegółów na plakacie i ulotkach wyłożonych pod chórem.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom – wśród nich Ks. Przemysławowi, obchodzącemu dzisiaj rocznicę święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

    Niech błogosławieństwo Boga Wszechmogącego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości naszym bliźnim.