Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – VII. Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.05.2018.

Wprowadzenie:

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus został wzięty do nieba, ale to nie oznacza, że nas opuścił. Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. On zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Naszą nadzieją jest Chrystus. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę w procesji ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Także dzisiaj w naszym kościele: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; po Mszy Św. spotkanie Żywego Różańca w sali dolnego kościoła; nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Św. o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej – zachęcamy do udziału i zapraszamy!
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek – święto Św. Macieja, Apostoła. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę: święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny; także w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.
  4. Najbliższe „Dialogi z Arcybiskupem” odbędą się w kościele NMP z Lourdes w czwartek, 17.05. od godz. 20.15 serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym spotkaniu z naszym Arcypasterzem.
  5. W sobotę o godz. 9.00 w naszym seminaryjnym kościele przy ul. Stradomskiej 4 odbędą się święcenia: diakonatu i kapłaństwa – polecamy Waszym modlitwom alumnów naszego Seminarium, którzy do tych święceń przystąpią! Również w naszym kościele odbędą się święcenia alumnów Zgromadzenia Św. Michała Archanioła w sobotę o godz. 11.00, których udzieli ks. kard. Stanisław Dziwisz, pamiętajmy także o nich w naszej modlitwie.
  6. W przyszłą niedzielę – obchodząc Uroczystość Zesłania Ducha Św. – będziemy przeżywać Uroczystość I. Komunii Św. w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – przekazując tę informację prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich najbliższych, prosimy także – ze względów organizacyjnych – o wybranie się w tym dniu na Mszę Św. o innej godzinie.
  7. Parafia Św. Wojciecha w Bronowicach organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 15. sierpnia z okazji 40. – lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża i 50. – lecia śmierci O. Pio. W programie między innymi: Cascia, Manopello, San Giovanni Rotundo, Neapol, Capri, Rzym, Asyż. Szczegółowe informacje oraz program jest dostępny w zakrystii a także na stronie internetowej parafii Św. Wojciecha.
  8. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w drodze do nieba.